LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kur e sheh që është sa dyfishi jot, pse shkon e kruhesh!”/ Ish deputeti 'degjeneron' Bashën

6 Janar 2022, 21:44, Aktualitet CNA

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Andis Harasani, ka ironizuar me situatën në Partinë Demokratike, ku Lulzim Basha i ka shpallur ?luftë? liderit historik Sali Berisha ndërsa tenton të mbajë me forcë karriken e kryetarit.

Duke rrëfyer një histori të fëmijërisë se tij, për paralelizëm me situatën aktuale ai shkruan se edhe pse Basha e di që nuk matet dot me Berishën, prap shkon e ?kruhet?.

?Kur kam qene i vogel kaloja veren ne Korce tek gjyshja (rahmet paste). Qe atehere e dua shume Korcen. Nje dite si femije i mbare qe isha zihem me nje femije tjeter jo vetem disa vite me te madh por dhe dyfishi im me trup. Me beri mut sigurisht. Hypi ne shtepi dhe ne ballkon shoh dajen e vogel qe pinte cigare dhe kishte pare cdo gje. I kthehem dajes i indinjuar dhe i them: po ti pse nuk erdhe poshte te me ndihmoje?

Daja ma kthen : E para i re ti ne qafe. E dyta : a e sheh qe ai eshte dyfishi jot me trup? Kur e sheh pse shkon e kruhesh???

Kjo me kujtohet sa here degjoj Lul Bashen qe i ngre zerin Berishes.?/CNA.al

Lajmet e fundit nga