LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“M'a bëj ëndërr o Zot!”/ Çmenduria e Bashës ‘lë pa fjalë’ Artan Fugën

6 Janar 2022, 21:32, Aktualitet CNA

Dyer të blinduara, hekura, saldatriçe, dhe njerëz të maskuar janë pamjet që kanë qarkulluar mbrëmjen e sotme në media nga selia e PD.

Kryetari i shkarkuar Lulzim Basha e ka kthyer PD në një bunker, dy ditë para protestës së 8 janarit.

Lidhur me këtë ka reaguar dhe profesori dhe akademiku Artan Fuga. Në një postim në rrjetet sociale, ai shkruan se ndërtesa e PD, nuk ka qenë kështu as në kohën e gjeneral Petrit Dumes.

“Deri këtu ???

Ky nuk është më stalinizëm politik, ky është gulag, kamp përqendrimi, burg, vend torturash!

Mirë që nuk e minojnë!

Kjo ndërtesë nuk ka qenë kështu as në kohën e gjeneral Petrit Dumes së ndjerë!!!

Cfarë po ndodh në këtë çmenduri!

Ore nuk ka dikush aty t’i thotë: Jooooo, mossssssssss deri këtu!

M’a bëj ëndërr o Zot!”/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga