LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

'Dyert e blinduara të Bashës'/ Breçani: Hapen me çelës pneumatik, pa përdorur fare forcë

6 Janar 2022, 21:07, Aktualitet CNA

Ish-drejtues i policisë Erzen Breçani ka komentuar blindimin që Basha i bëri selisë së PD para protestës së 8 janarit.

Breçani tha se në dyer janë përdorur profile metalike si barriera kundra njerëzve dhe me qëllim që t?ju rezistojnë shtytjeve.

?Nëse drejtuesit e PD që janë shumë, kanë vendosur ato dyer nuk di mbi çfarë informacionesh?.

Por nëse njerëzit kanë vendosur për të hyrë brenda, ne i themi me një çelës pneumatik ose hapës hidraulik që e marrin me qera,  e vendosin në dy kanatat dhe e hapin pa përdorur forcë fare, në dy anët ku është salduar dera, e vendosin dhe e hapin shumë shpejt dhe i shkon kot. Kjo që ne e shohim është vendosur një barrierë kundra njerëzve?, tha Breçani./CNA.al

Lajmet e fundit nga