LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sa i ka kushtuar Bashës blindimi i selisë së PD

6 Janar 2022, 21:16, Aktualitet CNA

Ish-drejtues i policisë Erzen Breçani ka shpjeguar nga ana teknike ?çmendurinë? e Lulzim Bashës, i cili blindoi dyert e selisë së PD, ndërsa xhamat i mbështjelli me adezivë.

I ftuar në Opinion, ai tha se në dyer janë përdorur profile metalike si barriera kundra njerëzve dhe me qëllim që t?ju rezistojnë shtytjeve.

Ndërsa i pyetur për koston, për hyrjen kryesiore ai tha se është më tepër se sa një blind ajo portë.

?Një portë e blinduar kushton në bazë të cilësisë, ka gjysmë blindate dhe blindate.

Shkojnë tek 3 mijë euro, 5 mijë euro varet nga fartësia?./CNA.al

Lajmet e fundit nga