Foto-Dëbora zbardh Kukësin, Tropojën dhe Pukën

7 Janar 2022, 08:15, Aktualitet CNA
Foto-Dëbora zbardh Kukësin, Tropojën dhe Pukën

Një pjesë e territorit të vendit tonë, mëngjesin e sotëm është zgjuar e mbuluar nga dëbora.

Kukësi, Tropoja, Puka, Hasi por edhe zona të po përballen me dimrin e vërtetë.

?Reshjet e borës përfshin pjesen më të madhe të territorit të bashkisë Pukë. Punonjësit tanë të shërbimeve që prej ores 03:00 kanë nisur punen për pastrimin e akseve rrugore, të cilat këtë mëngjes nuk krijuan vështirësi për qytetarët.

Reshjet e bores vijonin ende, ndërkohë që deri në këto momente nuk ka asnjë vështirësi si pasojë e kushteve atmosferike. Shkollat janë hapur dhe pritet të nisin procesin mësimor normalisht, ndërkohë që kanë ngrohje optimale? njofton bashkia e Pukës./CNA.al

Lajmet e fundit nga