“Patronazhistët” dhe “databaza e pagave” bashkohen në një dosje/ Të arrestuarit u përgjuan duke folur me një parti

7 Janar 2022, 10:30, Aktualitet CNA
“Patronazhistët” dhe “databaza e pagave” bashkohen

Dosja e patronazhistëve është bashkuar me dosjen e publikimit të pagave të 690 mijë shqiptarëve.

Hetimet po bëhen nga Prokuroria e Tiranës, si një një procedim I vetëm, pasi 4 personat e arrestuar janë përgjuar duke folur për një subjekt politik.

Në bisedat e përgjuara, ka rezultuar se subjekti politik kërkonte databazën me të dhënat sensitive për t?i përdorur në fushatë elektorale.

Prokuroria ka arritur në përfundim se gatabazat janë krijuar dhe nxjerrë në publik për interes të një subjekti politik, që thuhet se është LSI./CNA.al

Lajmet e fundit nga