U qëllua 5 herë me breshëri kallashnikovi/ Zbardhen detaje të reja rreth atentatit në Vlorë

6 Janar 2022, 08:43, Kronika CNA
U qëllua 5 herë me breshëri kallashnikovi/ Zbardhen detaje

Detaje të reja vijonë të dalin në dritë nga atentati i ndodhur  mbrëmjen e kaluar në qytetin e Vlorës, ku mbeti i plagosur Diego Hanaj, 36 vjeç.

Sipas asaj që raportohet në media, policia ka sekuestruar 6 kamera sigurie ku mendohet se është filmuar ngjarja.

Autori i iatentatit ende nuk është identifikuar, ndërkohë që policia ka shoqëruar 8 persona që kanë qenë dëshmitarë në vendngjarja.

Sipas Report Tv,  drejt Diego Hanaj është qëlluar 5 herë me breshëri kallashnikovi por e ka kapur vetëm një plumb në dorë.

36-vjeçari ka qenë duke ecur në rrugë poshtë pallatit të tij, ndërsa ka diktuar personat që e prisnin dhe është larguar me vrap.

Autorët kanë qëlluar drejt tij dhe më pas janë larguar me një makinë të tipit Audi.

Sipas asaj që raportohet në media ngjarja dyshohet të ketë ndodhur për motive hakmarrjeje./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga