LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gledis Nano “shkund” drejtuesit e Policisë vendore/ Zbardhen porositë  e tij

5 Janar 2022, 10:27, Kronika CNA
Gledis Nano “shkund” drejtuesit e Policisë vendore/ Zbardhen

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Gledis Nano ka zhvilluar sot një takim, me drejtuesit e departamenteve dhe Drejtorët Vendorë të Policisë.

Parandalimi i ngjarjeve kriminale, arrestimi i oersonave në kërkim, kanë qenë temat Nano ka shtruar në tavolinë me drejtuesit e Policisë.

Ndër të tjera, raportohet se Nano ka kërkuar thellim të veprimeve hetimore, duke bashkëpunuar me agjencitë ligjzbatuese, me qëllim zbardhjen e ngjarjeve kriminale të ndodhura, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

?Bashkëpunim dhe koordinim më të mirë mes strukturave policore që operojnë në pikat e kalimit kufitar, ato në terren e me shërbimet inteligjente, për marrjen në kohë të informacioneve për personat me precedent kriminal që kthehen nga jashtë shtetit dhe mbajtjen nën kontroll të tyre, me qëllim parandalimin e ngjarjeve kriminale.

Intensifikimi i kontrolleve në territor, për parandalimin dhe goditjen e çdo paligjshmërie, bllokimin e automjeteve të vjedhura, kontrolle në varreza makinash e servise makinash ku mbahen të fshehura apo çohen makinat e vejdhura, që më pas bëhen pjesë e ngjarjeve kriminale.

Parandalimi i aksidenteve rrugore, duke intensifikuar kontrollet me makinën inteligjente, me radarët, mjete e paloguara, ndëshkimin e shkelësve të Kodit Rrugor, duke filluar menjëherë edhe me këmbësorët që nuk zbatojnë rregullat e qarkullimit rrugor?. Janë këto disa nga pikat për të cilat Nano, ka kërkuar rezultate./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga