LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kapen 300 kg drogë në pikën kufitare të Malit të Zi

4 Janar 2022, 19:36, Kronika CNA
Kapen 300 kg drogë në pikën kufitare të Malit të Zi

Rreth 300 kilogramë drogë janë sekuestruar nga policia në Malin e Zi në pikën kufitare Vraçenoviç.

Sipas raportimeve, droga u gjet brenda një kamioni frigoriferik, që drejtohej nga një malazez me inicialet M.N.

Në pjesën e sipërme frigoriferike të kamionit, u gjet një vend i posaçëm ku ishin fshehur 295 pako me drogë.

Mjeti i tonazhit të rëndë dyshohet se pas kalimit të doganës, do të shkonte në drejtim të Bosnjë-Hercegovinës.

?Policët kanë arrestuar një të dyshuar i cili do të dërgohet në Prokurorinë e Shtetit në Podgoricë për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale të prodhimit, posedimit dhe shpërndarjes së paautorizuar të narkotikëve?, thuhet në njoftim e organeve policore.

Lajmet e fundit nga