LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Gjyqtarja dha dorëheqjen/ Shtyhet seanca për Saimir Tahirin

5 Janar 2022, 09:48, Kronika CNA
Gjyqtarja dha dorëheqjen/ Shtyhet seanca për Saimir Tahirin

Sot pritej që të mbahej seanca gjyqësore për ish-ministrine Brendshëm Saimir Tahiri, por mësohet se seanca gjyqësore është shtyrë.

Mësohet se shtyrja e seancës ka ndodhur pasi gjyqtarja Daniela Shirka, dha dorëheqjen nga çështja në fjalë.

Kujtojmë këtu se Shirka është e treta gjyqtare qe tërhiqet nga çështja penale ndaj Tahirit dhe ish-drejtorit të Policisë së Vlorës, Jaeld Çelës, me argumentin se është në papajtueshmëri përderisa ka shqyrtuar një çështje të bashkëlidhur e atë të ish-ministrit./CNA.al

Lajmet e fundit nga