LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sekuestrohen 20 mijë euro në Kakavijë/ Kapet në flagrancë 45 vjeçarja

5 Janar 2022, 08:11, Kronika CNA
Sekuestrohen 20 mijë euro në Kakavijë/ Kapet në

Policia në pkën kufitare të Kakavijës ka sekuestruar një sasi të madhe parash, mbi 20 mijë euro. Në pranga është vënë 45 vjeçarja me inicialet A.B, banues në Lezhë dhe rezidente në Athinë.

Gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë Kufitare, në bashkëpunim me Frontex-in dhe shërbimet doganore, në çantën e 45-vjeçares janë gjetur 20.950 euro, të cilat kjo shtetase nuk i kishte deklaruar. Shuma e parave u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

?Goditet një rast i mosdeklarimit të të hollave në kufi.Sekuestrohen 20.950 euro.Procedohet penalisht poseduesja.

Shërbimet e Policisë Kufitare në Kakavijë, si rezultat i shtimit të kontrolleve me qëllim parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, bazuar në analizën e riskut, në dalje të RSH-së, kanë kaluar për kontroll në të detajuar në vijën e dytë, shtetasen A. B., 45 vjeçe, banuese në Lezhë dhe rezidente në Athinë, e cila udhëtonte si pasagjere në autobusin e linjës Lezhë-Athinë.

Gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë Kufitare, në bashkëpunim me Frontex-in dhe shërbimet doganore, në çantën e 45-vjeçares janë gjetur 20.950 euro, të cilat kjo shtetase nuk i kishte deklaruar. Shuma e parave u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.    

Në përfundim të veprimeve të para të kryera nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Gjirokastër, u procedua penalisht shtetasja A. B., për veprat penale “Mosdeklarimi i të hollave dhe sendeve me vlerë në kufi” dhe “Pastrim i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale“, njofton policia./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga