LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Atentati mafioz në Tiranë/ Zbardhet dëshmia e dy prej të plagosurve

5 Janar 2022, 08:02, Kronika CNA
Atentati mafioz në Tiranë/ Zbardhet dëshmia e dy prej të

Një humbje jete dhe katër të plagosur rëndë, ka qenë bilanci i një atentati mafioz, ndodhue një ditë më parë në Tiranë.

Edhe pas veprimeve të para të Policisë, me sekuestrimin e kamerave apo me deklaratat e dëshmitarëve, ende nuk ka autorë.

Dy nga të plagosurit raportohet se i kanë thënë policisë, se kanë parë vetëm breshërinë e plumbave por jo autorët.

Arben Danit dhe 19 vjeçari Azbi Selimaj me dëshminë e tyre nuk e kanë ndihmuar policinë për të identifikuar autorët.

Një ditë më parë u raportua se autori që ka qëlluar janë larguar me një automjet tip ?Mercedes E Class? të zi.

Për pasojë ka mbetur i vdekur në vend Erion Çela si dhe janë plagosur katër të tjerë, të cilët janë dërguar te spitali i Traumës.

Të plagosurit janë: Arben Dani 46 vjeç, Blerim Çela 28 vjeç, vëllai i viktimës, Edmond Cëroi, 41 vjeç daja i viktimës dhe Azbi Selimaj, 19 vjeç./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga