LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Plagosja me armë zjarri në Shkodër/ Policia arreston 34 vjeçarin dhe personin që e dërgoi në spital

5 Janar 2022, 13:49, Kronika CNA
Plagosja me armë zjarri në Shkodër/ Policia arreston 34

Policia e Shkodrës ka arrestuar dy persona pas ngjarjes së ndodhur dy ditë më parë, ku shetasti V.P mbeti i plagosur me armë zjarri.

Autoritetet kanë arrestuar shtetasin V.P dhe shtetasin M.M, pasi nuk kanë kallëzuar ngjarjen në polici, duke penguar kështu edhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Sipas informacionit të bërë të ditur nga policia, shtetasi M.M ka transportuar me makinë në dyert e spitalit V.P dhe më pas është larguar.

Këta dy shtetas janë ndaluar për veprat penale ?Moskallëzimi i krimit? dhe ?Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës?.

?Në vijim të punës për zbardhjen e ngjarjes së ndodhur më datë 03.01.2022, në Shkodër, ku persona ende të paidentifikuar dyshohen se kanë plagosur me armë zjarri shtetasin V. P., 34 vjeç, i cili është transportuar nga vendi i ngjarjes në spitalin e Lezhës, me automjet, nga shtetasi M. M., specialistët e Seksionit të Hetimit të Krimit të Komisariatit të Policisë Shkodër kanë bërë ndalimin për veprat penale ?Moskallëzimi i krimit? dhe ?Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës?, të shtetasve:

M.M., 29 vjeç dhe V. P., 34 vjeç, të dy banues në fshatin Zhejë, Kurbin.

Shtetasi M. M., më datë 03.01.2022, rreth orës 19:00, ka transportuar nga lagjja Bahçallëk, Shkodër, në Spitalin Rajonal Lezhë, shtetasin V. P., dhe më pas është larguar, pa njoftuar Policinë.

Shtetasi V. P., i cili aktualisht po merr mjekim në Spitalin e Traumës në Tiranë, nuk ka njoftuar Policinë për ngjarjen dhe ka penguar organet e Policisë për zbardhjen e saj, duke mos deklaruar rrethanat.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve të kësaj ngjarjeje dhe zbardhjen e rrethanave të saj?, njofotn policia./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga