LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Gratë që ranë pre e mashtrimeve pornografike fitojnë të drejtat për videot e tyre

1 Janar 2022, 21:55, Kuriozitete CNA
Gratë që ranë pre e mashtrimeve pornografike fitojnë të

Gratë që u bënë pre mashtrimeve për të bërë video eksplicite për faqet pornografike u janë dhënë të drejtat e videove dhe miliona dollarë dëmshpërblim.
Faqet, GirlsDoPorn dhe GirlsDoToys, kishin qenë objekt i një beteje ligjore të gjatë.
Departamenti Amerikan i Drejtësisë ka vendosur që të drejtat për videot dhe imazhet e prodhuara nga faqet tashmë të zhdukura u përkasin grave.
Më shumë se 400 viktima tani mund të kërkojnë heqjen e pamjeve në internet.
Ata ka të ngjarë të zbatojnë njoftimet që urdhërojnë firmat, përfshirë Pornhub dhe Google, të heqin materialin.

Producenti i GirlsDoPorn Ruben Andre Garcia u dënua në verë me 20 vjet burg federal pasi u akuzua se detyroi gratë që të shfaqeshin në video seksi.
Fillimisht, gratë iu përgjigjën reklamave për punë modelimi të veshura dhe më pas iu tha se do të paguheshin shumë për xhirimet anonime të videove për të rritur.
Sipas grave që u shfaqën në videot e GirlsDoPorn, Garcia u bëri presion atyre për akte seksuale të filmuara dhe gënjeu për natyrën e vërtetë të xhirimeve.
Garcia u tha grave se videot do të publikoheshin vetëm në DVD dhe do të shiteshin jashtë shtetit.
Në fakt, ai e dinte se videot e marra ilegalisht po postoheshin në internet, duke përfshirë Pornhub, një nga faqet e internetit më të vizituara në botë./BBC/S.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga