LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zhgënjyese/ Ja sa shishe ka shitur Coca-Cola në vitin e parë të prodhimit

25 Dhjetor 2021, 18:24, Kuriozitete CNA
Zhgënjyese/ Ja sa shishe ka shitur Coca-Cola në vitin e parë

Edhe kompanitë e mëdha kanë pasur fillimet e tyre të vështira e njëra ndër to është edhe Cola-Cola.

Sot, Coca-Cola është ndoshta edhe pija më e njohur në botë dhe më së shumti e konsumuar, por në fillimet e saj, ishte tejet një firmë e vogël.

Në vitin e parë të prodhimit, Coca-Cola shiste vetëm 9 shishe në ditë, ndërsa sot, kjo firmë gjigande shet rreth 1.9 milion shishe Coca-Cola në ditë.

Sa shishe ka shitur Coca-Cola në vitin e parë të prodhimit dhe sa shet sot?

Kjo histori mund të jetë një motivim për të gjithë që duan të fillojnë biznes por në fillim zhgënjehen./S.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga