LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rivaliteti mes dy aktoreve/ Si Jayne Mansfield shpërfillte hapur Marilyn Monroe

21 Dhjetor 2021, 14:22, Kuriozitete CNA
Rivaliteti mes dy aktoreve/ Si Jayne Mansfield shpërfillte hapur Marilyn

Marilyn Monroe dhe Jayne Mansfield mbeten dy ikona të padiskutuara të artit botëror. Ngjashmëria e frishkshme si në pamje edhe në karrierën e tyre është diskutuar pafund por shumë pak është folur mbi mënyrën si Monroe dhe Mansfield e kanë parë njëra-tjetrën.

Marilyn Monroe nga njëra anë gjithmonë ka menduar se Jayne Mansfield e ka imituar atë në çdo aspekt, ndërkohë që kjo e fundit është shprehur se nuk shihte shumë mbivendosje mes saj dhe Monroe.

Sipas Showbiz Cheat Sheet, Monroe e pa aktoren, e cila ishte më e re prej saj  si pak më shumë se një karikaturë të karrierës dhe stilit të saj.

Madje kur u pyet për këtë çështje, ajo madje shprehu dëshirën për të paditur Mansfield për imitimin që po i bënte të cilin ajo e shihte si “të pahijshme” dhe “vulgare”.

Ushqyerja e këtij mendimi ishte pasqyrimi i personalitetit të aktores.

Monroe ishte një person shpesh i pasigurt, Jayne Mansfield, nga ana tjetër, nuk kishte problem të vazhdonte të luante rolin e një bjonde të cilës ?nuk ja ndjente për asgjë,  (pavarësisht se kishte një IQ jashtëzakonisht të lartë, sipas CBS News) në publik dhe në ekran.

Studiot e filmit filluan ta shihnin Mansfieldin si një etikë pune më të besueshme – Monroe ishte kronikisht vonë.

Sipas Closer Weekly, Mansfield madje fitoi dyfishin e pagës sesa Monroe në fillim.

Rivaliteti i tyre ndoshta u mishërua më së miri në vitin 1955, kur Mansfield shpërfilli dukshëm Monroe./S.K-CNA.al .grunge.com/how-jayne-mansfield-and-marilyn-monroe-really-felt-about-each-other/

 

 

Lajmet e fundit nga