LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Arsyeja pse disa janë të bindur se Eminem është në të vërtetë një klon

21 Dhjetor 2021, 12:33, Kuriozitete CNA
Arsyeja pse disa janë të bindur se Eminem është në

Kur flasim për zëvendësimin e muzikantëve me një klon, shpesh kjo ndodh sepse muzikanti në fjalë vdiq në rrethana të diskutueshme ose misterioze – shihni shembullin e Jim Morrison dhe pretendimet se ai është gjallë dhe përdor një emër të supozuar si një fermer me bazë në Oregon. Por në raste të tjera, interpretuesi i supozuar i klonuar është ende gjallë dhe ka vite që kur komplotet filluan të përhapen.

Në rastin e Eminem-it, reperi i famshëm ka qenë subjekt i pjesës së tij të teorive që pretendojnë se ai është në të vërtetë një klon.

Ka shumë variante mbi teorinë e klonit Eminem, por sipas LADbible, një prej tyre, nga një faqe interneti në gjuhën spanjolle e quajtur La Guia del Varon, pretendon se reperi vdiq në vitin 2006. Kjo ishte në mes të një hendeku pesë-vjeçar ndërmjet albumeve dhe një vit pasi ai hyri në rehabilitim për varësinë e tij nga ilaçet e gjumit (nëpërmjet Rolling Stone).

Duke dashur të sigurohej që ai do të vazhdonte të fitonte shumë para për kompanitë diskografike, “industria e muzikës”, siç u përmend, supozohet se e zëvendësoi Eminem-in me një android. Po, një android. Me teknologjinë që tashmë është 15 vjeç. I vetmi Android (vini re shkronjat e mëdha) që është pjesë e jetës sonë të përditshme aktualisht është një sistem operativ celular, kështu që është e lehtë të hedhësh dyshime mbi teorinë e bazuar vetëm në atë pretendim.

Në një përpjekje për të siguruar prova fotografike se Eminem i sotëm nuk është i njëjti njeri që pushtoi skenën e repit në fund të viteve ’90 dhe në fillim të viteve 2000, La Guia del Varon ndau imazhet para dhe pas të reperit. Duke zbuluar se mollëzat e tij tani janë më të spikatura dhe nofullat e tij janë bërë më të holla. Ky, megjithatë, është një rast i dukshëm i një interpretuesi që plaket me kalimin e kohës ? ndërsa Eminem është plakur bukur për një djalë në fund të të 40-tave, nuk mund të presësh që ai të duket tamam si kur ishte në fund të të 20-tave ose në fillim të të 30-tave. .

Për më tepër, La Guia del Varon pretendoi në postimin e tyre të fshirë që atëherë se Eminem ka ndryshuar imazhin e tij që kur u klonua, duke u zhvendosur në një gardërobë më të errët dhe duke ulur përmbajtjen e tij lirike. Përsëri, kjo nuk dëshmon shumë, përveç se shijet e modës dhe shkrimi i këngëve të një personi mund të evoluojnë ndërsa rriten.

Pasi Lowe i kërkon Emit t’u drejtohet shikuesve në shtëpi, reperi thotë fjalët “qëndroni jashtë kokës sime” dhe më pas shikon kamerën në heshtje për disa sekonda, duke lëvizur mezi një muskul ndërsa goja e tij qëndron e hapur. Më pas, papritmas, Eminem dhe Loëe shtrëngojnë duart dhe falënderojnë njëri-tjetrin për kohën e tyre, duke u bërë sikur asgjë të mos kishte ndodhur.

Sipas Daily Star, intervista ndihmoi në kthimin në jetë të teorisë “Eminem është një klon” në vitin 2017, kur një konspiracist i YouTube i quajtur Vrillex ngarkoi një version të modifikuar të momentit “gabues”. Disa shikues shkuan në seksionin e komenteve, me një që vuri në dukje se “diçka nuk është në rregull” dhe një tjetër duke pohuar se interpretuesi është “padyshim një klon”, heshtja e gjatë dhe e pashpjegueshme e të cilit ka shumë të ngjarë të ishte një defekt. Megjithatë, kishte të tjerë që kishin dyshimet e tyre, duke përfshirë një shikues që shkroi se ishte thjesht “Em po Em”.

Pretendimet u rishfaqën dy vjet më vonë kur një muzikant i ri nga Kanadaja shkroi një këngë të tërë për reperët e klonuar … të titulluar “Raperët e klonuar”./www.grunge.com/the-reason-some-are-convinced-eminem-is-a-clone/S.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga