LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Parashikimet e Baba Vangas për vitin 2022: 6 fatkeqësi, mes tyre një virus i ri

18 Dhjetor 2021, 12:36, Kuriozitete CNA
Parashikimet e Baba Vangas për vitin 2022: 6 fatkeqësi, mes tyre

Edhe pse kanë kaluar 23 vjet nga vdekja e saj, njerëzit ende vazhdojnë të ndjekin parashikimet e orakullit bullgar. Baba Vanga, e cila nuk ka lënë asnjë tekst të shkruar pas profecive që ka bërë, nuk ka pikturuar një tablo shumë të ngrohtë për vitin 2022.

Ja 6 ngjarjet e tmerrshme që orakulli i famshëm ka parashikuar se do të ndodhin vitin e ardhshëm:

1.Rriten fatkeqësitë natyrore, veçanërisht tërmetet dhe cunamet
Sipas profecive të Baba Vanga, përmbytje të rënda mund të ndodhin në disa vende aziatike së bashku me Australinë në vitin 2022. Profetia e famshme kishte parashikuar më parë cunamin e vitit 2004, në të cilin vdiqën më shumë se 200,000 njerëz dhe tha se një valë e madhe do të mbulonte brigjet dhe do të shkatërronte njerëzit.

2.Sërish një virus fatal, këtë radhë adresa është në Siberi

Baba Vanga, e cila pretendohet se ka parashikuar epideminë e koronavirusit, parashikon se një virus vdekjeprurës do të zbulohet në Siberi në vitin 2022. Është gjithashtu ndër parashikimet e frikshme se virusi do të përhapet me shpejtësi dhe do të dalë jashtë kontrollit.

3.Kriza e ujit të pijshëm

Sipas një profecie tjetër, shumë qytete në mbarë botën mund të kenë mungesë uji të pijshëm në vitin 2022. Rritja e popullsisë dhe ndotja e lumenjve do të bëjnë që shumë prej nesh të përjetojnë mungesë uji. Shumë shtete do të kërkojnë zgjidhje për të gjetur burime të reja.

4.Alienët po vijnë mes nesh

Asteroidi i njohur si ?Oumuamua, të cilin shkencëtarët janë përpjekur ta zgjidhin ditët e fundit, ishte gjithashtu ndër parashikimet e orakullit bullgar. Sipas profecisë, ky meteorit do të dërgohet nga alienët për të kërkuar jetë në Tokë.

5.Uria
Baba Vanga parashikon se në vitin 2022, temperatura do të rritet në 50 gradë në Indi, një nga vendet më të populluara në botë, dhe karkaleca dhe krijesa të ngjashme do të pushtojnë fushat. Pas fatkeqësive të njëpasnjëshme, në Indi pritet një zi e madhe buke.

6.Jeta virtuale merr kontrollin

Ekspertët që shqyrtojnë thënien e orakullit bullgar: ?Trupat e njerëzve nuk do të jenë të drejtë, ata do të kenë gunga?, pohojnë se kjo lidhet me varësinë gjithnjë e në rritje të teknologjisë./Kosovarja

Lajmet e fundit nga