LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Më në fund vjen goli i parë, Eraldo Çinari bëhet protagonist në Turqi

1 Dhjetor 2021, 17:27, Sport CNA
Më në fund vjen goli i parë, Eraldo Çinari bëhet

Eraldo Çinari më në fund gjen golin e parë sezonal në Turqi. Sulmuesi shqiptar gjeti rrjetën në fitoren e Samnusporit të tij ndaj Usaksporit me rezultatin 4-0.

Kjo ndeshje ishte e vlefshme për raundin kualifikues në Kupën e Turqisë. Vendasit zhbllokuan rezultatin në minutën e 40? me Jaldir. Në pjesën e dyë Kiliç dyfishoi rezultatin. Çinai i vuri kapakun sfidën me golin e tretë në minutën e 70?. Më pas ishte përsëri Jaldir që shënoi dhe të katërtitn.

Ky ishte goli i parë sezonal për Eraldo Çinarin në Turqi.

? 71' GOOOOOOL: ERAAAAALD Ç?NAAAAAR??????

Y?lport Samsunspor 3 – 0 U?ak Spor A.?.#SAMvU?K pic.twitter.com/e2ExsGj1s5

— Y?lport Samsunspor ?? (@Samsunspor) December 1, 2021

Lajmet e fundit nga