LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Largimi i Maganit, zbulohen emrat që mund të ulen në stolin e Egnatias

1 Dhjetor 2021, 08:38, Sport CNA

Shpëtim Duro, Ernest Gjoka, Edi Martini, Armando Cungu e Juljan Ahmataj shihen si alternativa për stolin tek Egnatia. Bisedimet janë të shumta rreth trajnerit. Mbetet që kandidatët të mendojnë më të mirën e mundshme në ecurinë e klubit dhe vendosjen përfundimtare. Shpresohet maksimumi që dhe pankina të zërë vendin e duhur siç pritet.

Pas kontakteve, që të gjithë do të bisedojnë me presidentin e të zbardhin CV e tyre në pritshmëritë që kanë. Java e dytë për fazën e dytë sapo ka nisur dhe çdokush mendon më të mirën e mundshme. Me Egnatian që është debutuese ka mendim që të vijohet me pozitivitet dhe të arrihet aty ku nevojitet, duke qenë se investimi është madhor në tërësi.

Të tjerë emra mbeten italianë si trajner e përgatitës atletikë që kanë shprehur interes në të gjithë klubin e elitës. Pritet të mendohet më e mira që çdokush të arrijë objektivat që janë vendosur që në fillim.

Lajmet e fundit nga