LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Absurde në Itali, ndëshkohet me karton të verdhë pasi goditi me grusht kundërshtarin

30 Nëntor 2021, 11:21, Sport CNA
VIDEO/ Absurde në Itali, ndëshkohet me karton të verdhë pasi

Episodet e shëmtuara në futboll tani më janë bërë pjesë dhe e kategorisë së moshave, të cilët jo rrallë herë bëhen protagonist me gjestet anti-sportive në fushë.

Rasti më i fundit vjen nga Italia, në një ndeshjes mes moshave të Sampdorias dhe Empolit. Ishte minuta e 82-të kur pas një dueli në vijën anësore të fushës, futbollisti i Sampdoria godet me grusht kundërshtarin e tij.

Por absurdja nuk është kjo, pasi gjyqtari shkon më tej duke akorduar vetëm karton të verdhë për gjestin e lojtarit vendas. Nga stoli i Empolit pati reagime të shumta për vendimin e arbitrit, por jo vetëm pasi në të gjithë Italinë është komentuar episodi.

Follia durante #Sampdoria#Empoli??#Montevago tira un pugno in faccia a #Fazzini. L?arbitro, però, estrae solo il cartellino giallo?#sportitalia#primavera1 pic.twitter.com/XdzAJ8J86u

— Sportitalia (@tvdellosport) November 28, 2021

Lajmet e fundit nga