LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Përcaktohet stadiumi, ja ku do e luajë Partizani ndeshjen ndaj Skënderbeut

1 Dhjetor 2021, 08:16, Sport CNA

Partizani do të rikthehet të luajë në ?Air Albania?. Stadiumi më modern në vend, aktualisht nuk është i gatshëm të presë ndeshje për shkak se mirëmbajtësit e fushës kanë vendosur ta rehabilitojnë për një javë.

Ky afat nisi më 25 nëntor dhe përfundon më datë 2 dhjetor, duke i hapur rrugën Partizanit që ta luajë në Tiranë ndeshjen e javës së 11-të ndaj Skënderbeut.

Kundër Teutës, të kuqtë qenë spostuar në Elbasan për shkak të kësaj mbylljeje të stadiumit ?Air Albania? dhe nuk u doli keq sepse arritën të fitojnë me përmbysje e të shmangnin një goditje të madhe për ta.

Kështu, është vendosur që ndeshja të luhet të shtunën në orën 16:45. Pritet një betejë e bukur, duke qenë se janë dy ekipe, që bëjnë lojë korrekte dhe duan të kenë topin sa më shumë në kontroll.

Lajmet e fundit nga