LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Surprizon Shevchenko: Do të bëj tifo për Milanin, por jo kundër Genoas

30 Nëntor 2021, 16:32, Sport CNA
Surprizon Shevchenko: Do të bëj tifo për Milanin, por jo

?Do të bëj tifo për Milanin, por jo kundër Genoas?. Është shumë i qartë trajneri Andriy Shevchenko, që të mërkurën do të përballet për herë të parë si kundërshtar me Milanin e tij, por pranon se në kokën e tij në këto momente është vetëm Genoa.

?Sigurisht që do të jem i emocionuar, por tani po përpiqem që ti bllokoj emocionet, sepse bën pjesë në punën time. Jam një profesionist dhe u kam premtuar tifozëve të Genoas që do të jap maksimumin këtu. Prandaj do të bëj ç?është e mundur që të vendos Milanin në vështirësi?, ka thënë në konferencën për shtyp përpara ndeshjes trajneri ukrainas.

Shevchenko deklaron se është profesionist dhe tashmë vendon vetëm për Genoan, por nuk mohon se kjo do të jetë një ndeshje shumë simbolike për të, pasi do të presë në shtëpinë e re, skuadrën me të cilën ka fituar gjithçka kur ishte lojtar.

Lajmet e fundit nga