LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

ZYRTARE/ Lojtari i Kukësit largohet në Austri, i jep lamtumirën verilindorëve

30 Nëntor 2021, 16:52, Sport CNA
ZYRTARE/ Lojtari i Kukësit largohet në Austri, i jep lamtumirën

Albin Gashi nuk është më lojtar i Kukësit. Sulmuesi 24-vjeçar i ka dhënë fund aventurës në klubin verilindor.

Lajmi bëhet me dije nga klubi kuksian që përmes një njoftimi në kanalin zyrtar bëjnë me dije se palët kanë ndarë rrugët. Raportohet se ai është larguar në drejtim të Austrisë për arsye familjare. Në njoftimin për mediet thuhej:

?Njoftim i klubit!

Futbollisti Albin Gashi nuk është më pjesë e skuadrës sonë! Sulmuesi 24-vjeçar ka kërkuar nga klubi që të largohet në drejtim të Austrisë arsye familjare dhe klubi e ka mirëkuptuar kërkesën e futbollistit duke e lënë të lirë.

Klubi i Kukësit e falënderon Gashin për kontributin e dhënë për fanellën e Kukësit dhe i uron shumë suksese në karrierën e tij futbollistike?.

Gashi u afrua te Kukësi në merkaton e verës së vitit 2020. Në këtë edicion futbollistik, hapësirat ishin të pakta për lojtarin që së fundmi ka zgjedhur të largohet. Ai u aktivizua në 3 ndeshje duke luajtur për vetëm 114 minuta.

Lajmet e fundit nga