LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Klube të njohura europiane bëjnë pazar në Superiore, duan talentin e Tiranës

1 Dhjetor 2021, 13:30, Sport CNA
Klube të njohura europiane bëjnë pazar në Superiore, duan

Menaxherë të shumtë kanë nën vëzhgim Marsel Ismajlgecin. Në ndeshjet e kampionatit dhe të Kupës, atë të U-21 dhe sfidat me Kukësin e Skënderbeun ata kanë parë nga afër lojtarin e përfaqësueses së Shpresave.

Kështu, skautë të Fejnordit, Ferencvaroshit dhe të disa skuadrave turke e ndjekin lojtarin çdo takim. E reja në këtë histori është Fejnordi i Holandës, ndërsa hungarezët kanë kohë që ushtrojnë presion për lojtarin e krahut të majtë, që pëlqehet shumë nga skuadra ku luan Myrto Uzuni.

Menaxherët e klubit hungarez jo vetëm vazhdojnë të vlerësojnë mundësinë e një firme me lojtarin e Tiranës. Nga ana tjetër, bardheblutë për këtë transferim janë të gatshëm, ndërsa bisedimet nisin nga 400-500 mijë euro.

Me sa kuptohet, hungarezët pas paraqitjeve të Uzunit e konsiderojnë tregun shqiptar nga më të mirët për të thithur lojtarë me vlerë. Edhe holandezët e duan shqiptarin, që u përshtatet për mënyrën e lojës.

Lajmet e fundit nga