LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rrëfehet Ibra: Napoli, Donnarumma, sherret me interistët dhe me trajnerët

1 Dhjetor 2021, 10:24, Sport CNA

?Me Napolin kishim arritur marrëveshjen, por më pas De Laurentiis përzuri Ancelottin?, është ky rrëfimi që Zlatan Ibrahimovic bën për ?Corriere della Sera?.

Prandaj rikthimi në Itali ishte tek Milani: ?I kërkova Minos: kush është skuadra në momentin më të keq, që unë mund ta ndryshoj? Ai mu përgjigj, dje Milani ka humbur 5-0 në Bergamo. Atëherë u vendos i thashë, do të shkoj te Milani. Është një klub që e njoh dhe një qytet që më pëlqen?.

Në një intervistë të gjatë sulmuesi suedez tregon gjithçka, madje prek edhe largimin e Donnarummas: ?Gigio është një portier i madh. Nëse do ti jepnin atë që kërkonte, do të kishte qëndruar te Milani. Tani duhet të bëjë rrëmujë që të jetë titullar te PSG-ja. Nuk është e vërtetë që lojtarët amerikano-jugorë kërkojnë të luajë ai tjetri. Gigio është më i mirë?.

Vjen edhe rrëfimi për zënkën me Lukakun në derbin e Kupës së Italisë: ?Ai u zu në fillim me Romagnolin, më pas me Saelemaekers, unë ndërhyj për të mbrojtur shokët dhe Lukaku më sulmoi në aspektin personal. Mbeta i shokuar. Kemi qënë edhe shokë në Manchester.

Atë derbi e humbëm dhe unë mora karton të kuq. Më pas u dëmtova. Ndodhën shumë gjëra, ters i madh. Doni të dini nëse Lukaku më bëri vërtetë magji? Pyeta disa miq që besojnë dhe u thashë të luteshin për mua. Shpresoj ta takoj sëshpejti?.

Një koment për Materazzin: ?Me të kisha një llogari të hapur prej vitesh. E qëllova në një derbi. U fut me këmbën lart, unë kërceva, e evitova dhe e godita me bërryl. Pipo Inzaghi komentoi: derbi më i bukur i jetës sime, 1-0, gol Ibra dhe Materazzinë spital. Sigurisht që po bënte shaka?.

Për përplasjen me Allegrin pas ndeshjes me Arsenalin: ?Humbën 3-0 përballë Arsenalit dhe ai ishte i lumtur. Është e vërtetë që kaluam turin, por nuk kishte asgjë për të qeshur dhe ia vura në dukje. Ti shiko veten më tha, se nuk ke ndritur gjë. Se mos ti ke bërë më mirë i thashë.

Allegri e menaxhon shumë mirë dhomën e zhveshjes, por duhet të kishte më shumë kurajo dhe të shkonte te Reali i Madridit. Të maste veten jashtë, ndërsa ai bëri zgjedhjen më të lehtë?.

Në fund edhe diçka për Guardiolën: ?Nuk më ka kuptuar kurrë. Donte të programonte gjithçka që donte të bënte. Guardiola nuk i do lojtarët me personalitet. Isha bërë një problem dhe ngaqë nuk po e zgjidhte dot, e zgjidha vetë duke u larguar?.

Lajmet e fundit nga