LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha i tmerruar nga demokratët/ Ndryshon metodë për t’iu përgjigjur Berishës

1 Dhjetor 2021, 17:34, Politikë CNA
Basha i tmerruar nga demokratët/ Ndryshon metodë për t’iu

Kreu ende në detyrë i PD Lulzim Basha i është përgjigjur ish kryeministrit Sali Berisha sa i takon mbajtjes së Kuvendit të PD.

Përmes një statusi në rrjetin social Twitter, Basha shkruan se Berisha ka marrë një betejë për interesat e tij personale, ndërsa thekson se Kuvendi i vërtetë është në 18 dhjetor.

Por nga frika e demokratëve, të cilët e ?masakrojnë? me komente dhe i nxjerrin në pah dështimet duke i kërkuar edhe largimin, Basha ka hequr dorë nga statuset në Facebook dhe ka nisur të postojë në Twitter, aty ku edhe ndjekësit i ka me pakicë.

?Sali Berisha e di që demokratët po konfirmojnë pjesëmarrjen në Kuvend dhe përhap lajme të rreme, duke dashur t?i poshtërojë ata. Demokratët do të vijnë në Kuvend më 18 Dhjetor sepse duan bashkimin jo përçarjen, duan fitoren, jo izolimin e PD. Asnjë trillim dhe mashtrim nuk i’a zgjidh hallin Sali Berishës, sepse beteja e tij është për interesa personale, jo për demokratët?, shkruan Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga