LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha përlotet para demokratëve në Tropojë

1 Dhjetor 2021, 15:47, Politikë CNA

Lideri historik i demokratëve Sali Berisha, është shfaqur i përlotur në Foltoren e Tropojës në vendlindjen e tij.

I emocionuar para demokratëve, teksa i përshëndeti përzemërsisht, tregoi dhe emocionet e ardhjes sot në Tropojë.

?Të dashur demokratë e demokrate, malsorë e malsore, ju përshëndes përzemërsisht, kudo që janë sonte.

Përulem me nderimim më të madh për rolin dhe kontributin tuaj në Shqipërinë demokratike.

Duke ardh në Tropojë më kishste pushtuar një ndjenjë e veçantë.Mu kujtua thenja e një filozofi të madh gjerman ? Njeriu i lirë është fëmija e natyrës.

Duke menduar këto fjalë të Niccës i thashë vetes se njeriu i lirë në vendlindjen e tij është dy herë fëmijae i natyrës. 

Sa i bekuar dhe me fat kisha unë që linda në Malsi të Gjakovës?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga