LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Foto-Berisha takim me strukturat në Has/ Zyrtarët e PD, në krah të ish-kryeministrit

1 Dhjetor 2021, 11:19, Politikë CNA
Foto-Berisha takim me strukturat në Has/ Zyrtarët e PD, në krah

Ish-kryeministri Sali Berisha pritet që sot në orën 16:30 të zhvillojë ?Foltoren? e radhës më demokratët në qytetin e Tropojës.

Ndërkohë, paraditen e sotme, Berisha është ndalur në Has, ku ka zhvilluar një takim me strukturat e PD.

Ashtu sikurse shikohet edhe në fotot më poshtë, ajo që bien ë sy përtej pritjes entuziste, është edhe mbështetja që ka ish-kryeministri nga zyrtarët e kësaj dege të PD.

Të pranishëm në këtë takim ishin edhe kryetari i degës së PD-së në Has, Miftar Dauti dhe Sekretarja e degës, Nazlie Laçi.

?Në fokus të takimit ishin zhvillimet e fundit brenda Partisë Demokratike si dhe situata politike në vend,? thuhet në një njoftim zyrtar.

Takimi vjen vetëm pak orë para zhvillimit të Foltores: Për një Parti Demokratike më te bashkuar, më të fortë, më të hapur që do të zhvillohet këtë të mërkurë, datë 1 dhjetor, në ora 16:30, në ambientet e Pallatit të Kulturës ?Dardania”, në Bajram Curri, Tropojë./CNA.al

Lajmet e fundit nga