LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PD është e ndarë në dy copë/ Patozi: Berisha nuk mjaftohet me aq

1 Dhjetor 2021, 07:46, Politikë CNA

Astriti Patozi, ish koordinatori i Bindjes Demokratike, vijon të flas pa dorashka për situatën në Partinë Demokratike.

Sipas tij, Foltorja do ta pushtojë Partinë Demokratikë, por për Berishën kjo është e pamjaftueshme, pasi ai do të  jetë kryetar më të drejta të plota.

Në një intervistë në A2 CNN, Patozi ka deklaruar se PD është copëtuar në dy pjesë.

?Që ditën kur krisi pushka në PD, shpëtimi i vërtetë dhe ringritja e PD, ështe ndarja e menjëhershme.

PD duhet ta pranojë që ka një realitet të pamohueshëm: Është copëtuar në dy pjesë.

Sa më shpejt ta pranojnë kete fakt aq më shpejt do marrin masa ta shpëtojnë.

Si shqiptar i angazhuar që  jam këtë e shoh në dëm të shoqërisë në përgjithësi, jo vetëm të PD?, është shprehur Patozi.

Sipas të njëjtit, PD-së, i ka ardhur fatura për një kurs regresiv, shumë arkaik që e ka mbajtur për shumë vjet, sidomos në vitet e Bashës.

?Por të dy (Basha dhe Berisha) duhet të mos i drejtojnë gishtin njëri-tjetrit.

Me gjithë respektin që kam për këto figura, të dy kanë qenë jashtë realitetit të PD.

Njerëzit e partive të mëdha, si PD dhe PS duhet të jenë faktorë politikë.

PD e ka thënë vetë duhet të hapin garë?, është shprehur më tej Patozi./CNA.al

Lajmet e fundit nga