LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Me kë tallesh ti?!”/ Ish deputetja ‘shpërthen’ ndaj Bashës: Besëprerë, nuk je i denjë

30 Nëntor 2021, 16:20, Politikë CNA
“Me kë tallesh ti?!”/ Ish deputetja

Nadire Meçorapaj, ish-deputete e PD në Vlorë dhe figurë e spikatur e degës së PD-së, ka dalë me një rrjetet sociale, ku i numëron dështimet kryetarit në detyrë, Lulzim Basha.

Ish-deputetja shkruan se nisma e dekomunistizimit, është një tjetër dështim dhe projekt i lënë në rrugë nga Basha.

Me tone të forta ajo shkruan se po tallet dhe nuk është i denjë për këto kauza.

?Nisma e dekomunistizimit, një tjetër dështim, besprerje dhe projekt i lënë në rrugë nga Basha

Asnjëherë se pate seriozisht, asnjëherë nuk e çove të paktën deri te protokolli i Kuvendit. Fjalë shumë e për e lumë.

E trumbetove edhe gjatë legjislaturës së kaluar, dhe kurrë nuk u vumë në dijeni as ne si deputetë, aq më tepër ne nga shtresa e të përndjekurve, se çfarë propozimesh kishit, e mbase kishim edhe ne, si më të shtypurit nga regjimi, ndonjë mendim! Apo nuk iu hynin në punë juve mendimet tona!

Me kë tallesh, z. Basha?!

Nuk je i denjë për këto kauza ti, sepse nuk e ke seriozisht çuarjen e një nisme, një të vetme, deri ne fund. Të paktën kurseja shtresës tonë këto nismat me gjasme, këto ngritjet e grupeve të punës, kur rezultati dihet: asgjë.

Çfarë turpi të përdorësh politikisht kauza të tilla plagë për Shqipërinë dhe shqiptarët!?/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga