LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha u ngre kurth anëtarëve të Këshillit Kombëtar/ Zbulohet skandali

30 Nëntor 2021, 11:40, Politikë CNA
Basha u ngre kurth anëtarëve të Këshillit Kombëtar/

Lulzim Basha, kreu i PD, para se të largohet po provon një tjetër manovër.

Mësohet se Basha, po thërret anëtarët e Këshillit Kombëtar, jo sipas statutit dhe rregullave të PD-së, siç do duhej të ndodhte në një parti të mirëfilltë politike, por një nga një në për kafe.

Kjo lojë hipokrite ka nisur prej disa ditësh dhe ata anëtarë të Këshillit Kombëtar që nuk i ka takuar asnjëherë, ka vendosur ti thërrasë në kafe.

Por, siç thotë populli,” dardha e ka bishtin nga prapa”. Edhe kafja e Bashës s? është tjetër gjë, veçse një kurth.

Pas kafes, anëtarëve të Këshillit Kombëtar ju jepet  një formular për të firmosur për Kuvendin e 18 Dhjetorit.

Pavarësisht se ata kanë firmosur formularin për Kuvendin 11 Dhjetorin, përballen me përgjërime, të tipit, ?aman, firmoseni edhe këtë formular?.

Një situatë e tillë ka ndodhur edhe në në degë të ndryshme të  PD në, Tiranë, siç ka raportuar më herët CNA.al.

Tek dega numër 1 dhe 8  dhe 4 e PD, në Tiranë  ju kanë dërguar, më herët formularët për ti plotësuar për Kuvendin e 18 Dhjetorit, pikërisht atyre që kanë firmosur për 11 Dhjetorin.

Burime kanë konfirmuar për CNA.al se janë duke u thënë se ?firmosni që ti kemi sa për numër se dihet që s?ka për t?u bërë gjë me 18 Dhjetor?.

Me manipulime, me lutje, ?aman firmosni se s?bëhet gjë me 18 Dhjetor,  po vetëm t?i kemi për statistikë?, Lulzim Basha edhe njëherë tregon sesa i dështuar që është./CNA.al

Basha në panik: Firmosni dhe formularin tim se me 18 Dhjetor nuk do bëhet gjë

Lajmet e fundit nga