LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Më bëri presion”/ Baçi zbulon bisedën me Bashën

29 Nëntor 2021, 21:10, Politikë CNA
“Më bëri presion”/ Baçi zbulon bisedën me

Kryetari i degës së PD në Fier, Luan Baçi ka nxjerrë zbuluar kreun e PD, Lulzim Basha, në bisedën mes tyre pas incidentit të ndodhur me thyerjen e bravës së zyrë së partisë.

Në një dalje për mediat, Baçi theksoi se Basha ka përdorur kundrejt tij një gjuhë jo etike për një drejtues të lartë, madje dhe i ka bërë presion.

?Kam telefonata nga delegatë që kërkojnë mënyrën si të plotësojë formularët. Është një frymë që është ngitur në PD, mbi 70-80 % e simpatizantëve mendojnë se PD ka nevojë të riformatohet. Struktura aktuale të japë dorëheqjen e të futen në zgjedhje, të zgjidhen me votë.

Kam patur komunikim para dy tre ditësh, ishte dita kur dola para zyrave të PD. Thirra mediat aty dhe thashë dy fjalë që është veprim i turpshëm ndërrimi i bravës. Para kësaj pata një telefonatë me Bashën që kishte marrë vesh që do ishte një turmë që do të prishnin bravën. 

Pati dhe një fjalor, ishte i tensionuar… Ishte komunikim jo etik për një drejtues të lartë, nuk më erdhi mirë fare. Më vjen keq që janë katandisur në këtë gjendje dhe vijojnë me këta mënyra jonormale duke bërë presione.

De facto Lulzim Basha është i shkarkuar. Edhe vetë ai e shikon, por i jep fuqi vetes duke thënë që ka vulën.  Në 11 dhjetor shkarkohet edhe Lulzim Basha. Anëtarësia të shprehet me votë për shumë vendime?, tha Baçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga