LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Shumica e demokratëve janë kundër Bashës”/ Shehaj: Rama po e mbron se është më i dobëti

29 Nëntor 2021, 20:08, Politikë CNA
“Shumica e demokratëve janë kundër Bashës”/

Deputeti Agron Shehaj ka deklaruar se interesi i kryeministrit Edi Rama është që të mbajë PD-në të përçarë.

Në një dalje për mediat, i pyetur nëse Rama nëpërmjet mediave po mbron figurën e Bashës, Shehaj theksoi se Rama mbron palën më të dobët dhe në këtë rast kreun e PD.

?Mediat  e pushteti mbrojnë më të dobëtin. Interesi I Ramës është të mbajë gjallë të përçarë PD-në, ndaj dhe mbron palën më të dobët, Lulzim Bashës.

Që nga koha kur kandidova për kreun e PD, u përjashtova nga PD. Mua smë është thënë asgjë. Zëre se mbështetja që kam patur brenda PD ishte inekzistente, e parëndësishme.

Demokratët duan ndryshim, duan Kuvendin në datën 11 dhjetor dhe unë do të jem aty sepse mendoj se është legjitim. Ka një përçarje brenda PD dhe pjesa më e madhe janë kundër Bashës?, tha Shehaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga