LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kadilli tregon burimin e krizës në PD/ Ja pse mbështetet lëvizja e Berishës

30 Nëntor 2021, 08:42, Politikë CNA
Kadilli tregon burimin e krizës në PD/ Ja pse mbështetet

Ish-kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli shkruan se shkak I krizës në PD, është kreu në detyrë Lulzim Basha.

Sipas Kadillit, të gjitha veprimet e Bashës pas humbjes janë bërë vetëm si pretekst për të justifikuar mbajtjen skandaloze të karriges dhe jo për parime.

Po ashtu ai shkruan se shumica e atyre që mbështetin Berishën sot, nuk e bëjnë nga dashuria për Berishën, por nga urrejtja për Bashën.

?Që të ikë Berisha duhet të ikë Basha.

Kriza në PD buron nga vendimi i Bashës për të mos lëshuar karrigen. Të gjitha veprimet e tij pas humbjes janë bërë vetëm si pretekst për të justifikuar mbajtjen skandaloze të karriges dhe jo për parime. Unë e parashikova këtë gjë kur kërkova ikjen e Bashës që të nesërmen e humbjes.

Sikur Basha të kishte ikur, Berisha nuk do ishte ngritur. Shumica e atyre që mbështetin Berishën sot, nuk e bëjnë nga dashuria për Berishën, por nga urrejtja për Bashën. Demokratët e dinë që Basha është problemi i tyre më i madh, ndaj kanë përqafuar Berishën si mënyra e vetme për të hequr Bashën.

Ata që duan të largojnë Berishën kanë vetëm një mënyrë: të largojnë Bashën. Po nuk iku Basha nuk ikën Berisha. Vetëm pasi të ikë Basha, të gjithë do kuptojnë se as Berisha nuk i sjell dot në fitore. Vetëm atëhere ata do kërkojnë dhe do gjejnë një zgjidhje të vërtetë për të ardhmen e PD-së.?-shkruan Kadilli./CNA.al

Lajmet e fundit nga