LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lexon mesazhet romantike të Ramës/ Deputeti i Kryemadhit me “sytë” nga kryeministri

30 Nëntor 2021, 11:54, Politikë CNA
Lexon mesazhet romantike të Ramës/ Deputeti i Kryemadhit me

Deputeti 362 votash, Petrit Vaili, është shfaqur i shqetësuar për situatën e përmbytjeve.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, ai ka pyetur se ku është fshehur kryeministri si dhe e ka kritikuar këtë të fundit për mesazhet romantike që hedh në rrjete sociale.

?Ku është fshehur Kryeministri?  Vendi në gjendje të vështirë nga moti.

Kryeministri nuk e hap gojën për këtë, zaten si gjithmonë.

Do të thotë që s’kemi fare kryeministër.

 Poston kryeministri mesazhe romantike të një njeriu në qejfin e tij, të cilit Shqipëria nuk i intereson fare, pastaj lëshon të njëjtin muhabet dhe lan duart : “ kështu ndodh në gjithë botën”?, shkruan Petrit Vasili.

Sipas të njëjtit, Kryeministri ekziston vetëm kur duhen zhvatur koncesione dhe tendera qindra milionë euro.

?Shqiptarët janë gjithmonë vetëm në ditët e hallit, se kryeministri nuk ekziston.

 Ai ekziston vetëm kur duhen zhvatur koncesione dhe tendera qindra milionë euro, aty i vjen zëri aty i shpërthen arroganca, histeteria dhe demagogjia

Fotot flasin vetë?, shkruan më tej Vasili/CNA.al

Lajmet e fundit nga