LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tradhtia e demokratëve ndaj Bashës/ Kush ka ngelur në katin e dytë të PD

30 Nëntor 2021, 14:35, Politikë CNA
Tradhtia e demokratëve ndaj Bashës/ Kush ka ngelur në katin e

Lulzim Basha ndonëse organizoi një takim në Durrës, ai u braktis nga demokratët dhe ngeli i vetëm në mes të rrugës.

Lidhur me këtë, reagoi ish nënkryetari i FRPD Lisandër Hoxha i cili deklaroi se Basha po bën rezistencë në PD jo për interesat e demokratëve por për karrigen e tij personale.

Në një reagim për media, Hoxha theksoi se në katin e dytë të PD kanë ngelur vetëm Basha dhe Bardhi dhe për të kjo situatë është një tragjedi, pasi forca opozitare më e madhe në vend duhet të sjellë ndryshimin.

?Pasi piu kafen zoti Basha, e pa që nuk mbledh dot kryesinë e Durrësit dhe meqënëse shkoi deri në Durrës bëri vizitë në një familje. Kjo do të thotë që nuk ka dy kampe, thjeshtë ky mishi I huaj po I bën rezistencë PD dhe po tregon deri në fund se nuk ka interesin e demokratë port ë karriges së tij.

Në katin e dytë të PD ka mbetur vetëm zoti Basha dhe Bardhi që këndojnë refrenin refreni i Vasco Rossit, ‘Siamo Soli’.

Kjo është tragjike për PD sepse është forca opozitare që pritet të sjellë ndryshimin në vend“, tha Hoxha./CNA.al 

Lajmet e fundit nga