LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ambasadori gjerman zbarkon në zyrën e Bashës/ Zbardhen diskutimet

30 Nëntor 2021, 15:40, Politikë CNA
Ambasadori gjerman zbarkon në zyrën e Bashës/ Zbardhen diskutimet

Ambasadori gjerman Peter Zingraf u takua ditën e sotme me kreun e PD Lulzim Basha, me qëllim vazhdën e shkëmbimeve periodike të informacionit.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ambasada gjermane ka zbardhur edhe temat e bisedës mes Bashës dhe Zingraf.

?Ambasadori Zingraf u takua sot me Kryetarin e Partisë Demokratike dhe drejtuesin e opozitës Lulzim Basha në vazhdën e shkëmbimeve periodike të informacionit.

Temë e bisedës ishin ndër të tjera puna aktuale në parlament, procesi i reformave në rrugën e Shqipërisë drejt BE-së, lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar si dhe çështje të institucioneve brenda PD-së dhe programatikës së saj për të ardhmen?, thuhet në njoftim./CNA.al  

Lajmet e fundit nga