LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Delegatët kërkojnë largimin e tij/ Basha: Kuvendi do të mbahet në 18 Dhjetor

30 Nëntor 2021, 18:39, Politikë CNA
Delegatët kërkojnë largimin e tij/ Basha: Kuvendi do të

Teksa delegatët po kërkojnë largimin e tij, kryetari i PD ende në detyrë, Lulzim Basha ka deklaruar se sipas rregullave të statutit Kuvendi Kombëtar do të mbahet me 18 Dhjetor.

I ftuar në emisionin ?Radari Infromativ? në Abc news, Basha është shprehur se, Partia Demorkatike ekziston dhe vepron sipas rregullave, që sipas tyre nuk ka part, statutet apo Kuvende paralele.

?Dua të shpjegoj për qytetarët shumica e dinë se PD ekziston dhe vepron sipas rregullave. Sipas rregullave funksionon një PD, dhe nuk ka parti paralele, nuk ka statute paralele, nuk ka kuvende paralele.

Nuk ka rëndësi se çfarë ndodh në 11 dhjetor se Kuvendi do të ndodhe në 18 dhjetor. Për tu përgjigjur edhe 5 demokratëve ne vendosëm, PD dhe Kryesia me një shumicë dërrmuese vendosi sipas statutit vendosjen e 18 dhjetorit?, ka thënë Basha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga