LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha do anulojë Kuvendin e datës 18/ Detajet që ngrenë dyshime

1 Dhjetor 2021, 09:24, Politikë CNA

Situata në Partinë Demokratike është mjaft e tensionuar. Lideri historik Sali Berisha me ?Foltoren? e tij dhe në terren. Lulzim Basha i mbyllur në zyrë, por del si një diversant dhe ?qëllon? nga ekranet. I ngelur i vetëm, tashmë edhe zërat pro tij kanë filluar të shuhen.

I vetmi ?flakadan? është Gazment Bardhi, që në nervozizëm e sipër sulmon Partinë Demokratike, strukturat e saj, militantët.

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, Por, Lulzim Basha takimin e tij të datës 18, pra atë që mund të quhet një anti-miting, mesa duket ka ndërmend ta anulojë.

Ka një detaj mjaft të rëndësishëm që CNA.al e ka investiguar prej dy ditësh, i cili tregon se data 18 ishte një blof i Lulzim Bashës dhe Kuvendi i premtuar prej tij mund të anulohet.

Për të zhvilluar një Kuvend, do të duhet që Partia Demokratike, pra pjesa zyrtare e saj, Lulzim Basha të merrte me qira Pallatin e Kongreseve, ku do të zhvillonte Kuvendin e saj, të datës 18.

Burime zyrtare nga ky institucion, i cili administrohet nga Drejtoria e Shërbimeve Qeveritare, i thanë CNA.al se nuk ka një rezervim nga Partia Demokratike.

Ende nuk është marrë me qira apo të firmoset një kontratë nga PD-ja, për këtë institucion.

Pra, Lulzim Basha nuk ka shkuar të firmosë një dokument, i cili më pas do të merrte formë ligjore dhe atëherë do të dihej zyrtarisht që salla ishte rezervuar për PD-në. Dhe në një rast tërheqje nga secila palë, do të paguheshin penalitetet.cna lajme aktulitet

Mesa duket, Luli ende mendon se mund ta anulojë Kuvendin e tij dhe kështu që nuk ka firmosur një kontratë.

Nga ana tjetër, CNA.al ka mësuar se Radio Televizioni Publik është duke përgatitur Festivalin e fundvitit, pikërisht në Pallatin e Kongreseve.

Pra, ka edhe një përplasje e cila duket se është e pashmangshme. Festivali i Këngës në RTSH mund të zhvillhet edhe përtej datës 18 pra një javë më pas, që Lulzim Basha të zhvillojë Kuvendin.

Këto janë detajet të cilat na tregojnë se blofi i Lulzim Bashës me Kuvendin e datës 18 vazhdon e thellohet./CNA.al

Shansi i fundit i Lulzim Bashës  

Lajmet e fundit nga