LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Gjekmarkaj zhurmon në Komision për Enverin/ Deputeti socialist i mbyll gojën

1 Dhjetor 2021, 09:15, Politikë CNA
Gjekmarkaj zhurmon në Komision për Enverin/ Deputeti socialist i mbyll

Urimi i deputeti socialist Bujar Çela për 28 Nnëtorin me foton e Enverit, është bërë objekt diskutimi ne Komisionin e medias.

PD ka vijuar zhurmën me anë të kreut të këtij Komisioni, Agron Gjekmarkaj, është hequr si i shqetsuar duke e cilësuar rastin si një ngjarje provokative.

?Këto ditë ka pasur disa ngjarje, provokative duhet të them unë. Duhet të mbajmë një qëndrim, deputeti ka provokuar pas 30 vitesh, duke kujtuar Enver Hoxhës në ditën e çlirimit. Shpresoj që deputetët socialistë të kenë një qëndrim publik për këtë?, ka thënë Gjekamarkaj, goja e të cilit është mbyllur nga deputeti i PS-së Petro Koçi.

Ky i fundit ka thënë PS është e distancuar nga periudha e diktaturës, duke i lënë të kuptohet Gjekmarkajt dhe shokëve të tij se po flasin kot,

?Lidhur me mesazhin në Whatssap, mendoj se PS është e distancuar nga periudha e diktaturës, periudhë e vetëdeklaruar si e tillë. Kuptohet që në krye të kësaj ka qënë Hoxha?, është shprehur Koçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga