LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Historia e dashurisë së Presidentit, që përfundoi në divorc/ “Meta po paguan faturën”

1 Dhjetor 2021, 08:15, Politikë CNA
Historia e dashurisë së Presidentit, që përfundoi në

Përplasja mes Presidentit Ilir Meta dhe Kreut të PD Lulzim Basha, shihet nga Astrit Patozi, si prishje e historisë së dashurisë mes tyre.

Sipas tij Meta ishte rehat kur Basha ishte lider i tyre.

Në një intervistë në A2 CNN, Patozi deklaron se Meta e ka dëmtuar fushatën e Bashës dhe sidomos PD-në.

Por aktualisht Meta, sipas Patozit, nuk mund të ketë ndikim në PD, pasi tashmë është Berisha në lojë.

?Meta është në një periudhë që ndjen të ndërhyjë, edhe për historinë e tyre të gjatë. Meta i ka prishur punë fushatës së Bashës dhe sidomos PD.

Në fund kjo është faturë e Ilir Metës. Basha këtë mund ta thoshte gjatë fushatës, jo tani që ra gongu i ndarjes.

Madje dashuria gati e thellë e PD me LSI ka qenë diçka e panatyrshme dhe Basha, por edhe Berisha ka përgjegjësi.

Gjithsesi ndikim në PD tani nuk është sepse Berisha është i mjaftueshëm në këtë nismë?, është shprehur Patozi./CNA.al

Lajmet e fundit nga