LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha mbërrin në Bajram Curri/ Pritje madhështore nga demokratët

1 Dhjetor 2021, 12:56, Politikë CNA
Berisha mbërrin në Bajram Curri/ Pritje madhështore nga

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbërritur në qytetin e Bajram Currit, ku demokratët I kanë rezervuar pritje madhështore.

Vizita e Berishës vjen në kuadër të Foltores së radhës me demokratët në Tropojë, e cila do të zhvillohet në orën 16:30.

Ndërkohë paraditen e sotme Sali Berisha ka zhvilluar një takim me strukturat në Has.

Të pranishëm në këtë takim me z. Berisha ishin edhe Kryetari Degës së PD-së në Has, z. Miftar Dauti, Sekretarja e degës, zj. Nazlie Laçi, Kryetarja e LDG Has, zj. Flutura Aliaj si dhe kryesia e delegatët e zonës. Në fokus të takimit ishin zhvillimet e fundit brenda Partisë Demokratike si dhe situata politike në vend.

Takimi vjen vetëm pak orë para zhvillimit të Foltores: Për një Parti Demokratike më te bashkuar, më të fortë, më të hapur që do të zhvillohet këtë të mërkurë, datë 1 Dhjetor, në ora 16:30, në ambientet e Pallatit të Kulturës ?Dardania”, në Bajram Currë, Tropojë./CNA.al

Lajmet e fundit nga