LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha paralajmëron Ramën nga Tropoja/ “Mendohu mirë!”

1 Dhjetor 2021, 16:00, Politikë CNA

Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha ka paralajmëruar kryeministrin Rama nga Tropoja për nismën e Ballkanit të Hapur.

?8 vite më parë filluan të kthehen në Shqipëri bijtë e bijat nga emigracioni.

Shpresa u kthye, optimizmi u kthye, kurse në këto 5 vitet e fundit kombi po shkretohet në mënyrë të frikshme. 520 mijë shqiptarë janë larguar nga vendi.

Edi Rama njëlloj si Enver Hoxha në 45-46, imarrë peng si argat i Beogradit, po bën gjithçka për ta vënë Shqipërinë nën dominimin Serbisë, me një projekt serbo-rus. Në takimet që bën lëshon rrufe drejt udhëheqjes politike të Kosovës. Në 8 vite Shqipëria nuk ka bindur një vend të vetëm që të njohë Kosovën. 

Por është përpejkur me çdo kusht që të mbështeësë akuzat e Sllobodanit të ri, Aleksandër Vuccicc ndaj saj. Ballkani i hapur ka vetëm një qëllim, ndarjen e Kosovës, shndërrimin e Maqedonisë dhe Shqipërisë në zona të hegjemonizimit serb. Ndaj dhe nga kjo platformë do t’i çoj një mesazh Sllobodanit të ri, hiqe nga mendja se do të kalojë Ballkani i Hapur në Shqipëri me firmën e Edi Ramës. Mendohu mirë, mendohu shumë herë, para se të mësysh Tiranën si mik i Edi Ramës, sepse një popull i tërë do të jetë në rrugë kundër teje. Ne jemi dhe do të punojmë për marrëdhënie normale, por jo kurrë në kurriz të Kosovës. 

Mendohu shumë herë sepse një popull i tërë do jetë në rrugë kundër teje./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga