LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Hijet e errëta’ të sistemit të Drejtësisë/ Nga Dvorani, tek dosjet që drejtohen nga Delina Fico

1 Dhjetor 2021, 17:02, Politikë CNA
‘Hijet e errëta’ të sistemit të Drejtësisë/

Ish kryeministri Sali Berisha, nga Tropoja nuk i kurseu akuzat ndaj  sistemit të drejtësisë, duke ?shigjetuar? Ardian Dvoranin.

Ai tha se Ardian Dvorani, Sokol Sadushi, gjykatësja Petro duhet të dënohen të paktën 8 vite burg për shkeljet e tyre.

Ndërsa kujtoi sërish shkeljet e errta të Dvoranit në favor të Albtelekom, dhe dosjet që ?flenë? ne furrën e PS dhe trajtohen nga Delina Fico.

?Ju them unë këtu. Ka 2 vite që është themeluar SPAK. Në vitin 2020 nuk ka dërguar asnjë zyrtar të lartë për gjykim.

SPAK është zgjedhur për të mos guxuar të vendosin para ligjit zyrtarë të lartë. Dhe mburret se dënoi ish-kryeprokurorin me 2 vite. Ju them unë një gjë. Është absolutisht dënim politik. Nuk them se nuk ka pasur shkelje ligjore, por ai zotëria dënoi Donald Lu në Senatin Amerikan për korrupsion. Për atë që u dënua ai, Ardian Dvorani, Sokol Sadushi, gjykatësja Petro për shkeljet e tyre duhet të dënohen të paktën 8 vite burg. Dosjet e tyre të vetingut mbahen peng në zyrën e Edi Ramës.

Dvorani është një hajdut të cilit i paguan Albtelekom 17 mije euro gjysmën  e apartamenit . Si e shpërbleu Dvorani Albtelekomin? 9 vendime gjykate dha në favor të Albtelekomit ku ishte në trupin gjykues?.

Ky qeka kampjon. Po ky është turp! A mund të pranojmë ne që dosjet tuaja ti drejtojë Delina Fico me drejtuesit e Forumit Rinor te PS!

Dosjet tuaja digjen në furrën e PS dhe trajtohen nga gruaja e ministrit të brendshëm. A mund të qëndroja unë i heshtur? Jo nuk mund të qëndroja?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga