LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Do jemi ortek për të përmbysur regjimin”/ Demokrati: Berisha të na prijë përpara

1 Dhjetor 2021, 16:46, Politikë CNA
“Do jemi ortek për të përmbysur regjimin”/ Demokrati:

Një nga demokratët  e pranishëm në Foltoren e liderit historik,  Sali Berisha në Tropojë, komentoi situatën aktuale që po kalon vendi.

Demokrati  theksoi se Berisha është një burrë krenar, i cili nuk mund të jetë i korruptuar dhe se shpallja non grata e tij është bërë nga hienat e Tiranës.

?Ka ardhur koha që një burrë i madh si Berisha të prijë për zhvillimin e vendit. Rama ka bërë deklaratë skandal, ka thënë se presidenti amerikan është turpi i njerëzimit, janë hienat e Tiranës bënë këtë lobim, për të krijuar atë precedent që krijuan.

Një njeri krenar si ti Berisha, nuk mund të jetë i korruptuar. Do jemi ortek për të përmbytur regjimin. Me anë të këtij revolucioni demokratik, do arrijmë suksese të mëdha për Shqipërinë dhe shqiptarët?, tha  demokrati./CNA.al

Lajmet e fundit nga