LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kush është qyteti që kanë firmosur 100% e delegatëve për mbajtjen e Kuvendit

1 Dhjetor 2021, 16:34, Politikë CNA

Tropoja është qyteti i vetëm deri tani që kanë firmosur 100% e delegatëve për mbajtjen e Kuvendit Kombëtar të PD.

Kjo gjë u bë e ditur nga vetë ish kryeministri, i cili nga Foltorja e Tropojës u bëri thirrje të gjithë demokratëve që të vijnë në Tiranë në datën 11, ndërsa shtoi se rrëzimi i Edi Ramës do të jetë aksioni i demokratëve në vijim.

?Ndaj dhe ju ftoj të gjithëve të vini në 11 dhjetor, edhe ndonjë që nuk ka firmosur, se këtu kanë firmosur 100%, të rithemelojmë PD dhe të japim mesazhin e duhur Edi Ramës. Ja them që këru, Edvin ky është revolucion paqësor. Por ti me pengun tënd po tenton ta bllokosh por mjerimi do të marrë. Ska forcë që e ndal këtë revoliuciomn. Edvin, pengun merre strehoje ku të duash, por ne para se të vimë te kutitë e votimit, do votojmë një herë me protesta për të përmbysur narkoshtetin tënd. Harroje se ngulim çadra, ne do jemi ortek.

Ju garantoj se për ua kjo mbështetje është një mirënjohje e jashtëzakonshme?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga