LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Foltorja” e Berishës në Tropojë/ Kush janë demokratët që e shoqërojnë

1 Dhjetor 2021, 15:30, Politikë CNA
“Foltorja” e Berishës në Tropojë/ Kush janë

Lideri historik i demokratëve Sali Berisha mban sot foltoren e radhës në vendlindjen e tij në Tropojë.

Burime për CNA.al, kanë mësuar se Berisha në këtë takim shoqërohet nga deputeti i PD-së, Isuf Cela, ish-kryetari i bashkisë, Besnik Dushaj, deputeti i PD-së, z. Flamur Noka, ish-deputetët  Aleksander Biberaj, Florion Mima, Klevis Balliu, Mimoza Hajdarmataj, Xhevdet Mehmetaj, Lisander Hoxha, ish-nenkryetar i Forumit Rinor të Partisë Demokratike si dhe e gjithë dega dhe delegatët e Tropojës.

Berisha ka mbërritur në Tropojë mesditën e sotme ku është pritur me brohorima entuziste, këngë dhe valle. Ndërkohë, pas pritjes madhështore, Berisha ka konsumuar një kafe me demokratët e vendlindjes.

Ish lideri i demokratëve po vijon me takimet e tij në bazë për të diskutuar me ta për ringritjen e partisë, e cila pritet të ndodhë në Kuvendin e 11 dhjetorit, që është thirrur nga gati 5000 delegatë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga