LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha iu kyç derën delegatëve/ Dega 4 dënon veprimin e tij: Foltorja po ngjall shpresë

30 Nëntor 2021, 16:03, Politikë CNA
Basha iu kyç derën delegatëve/ Dega 4 dënon veprimin e

Përfaqësuesit e degës numër 4 të PD në Tiranë, janë penguar sot të hyjnë në zyrën e kreut të Këshillit Kombëtar të PD, Edi Paloka, për të dorëzuar firmat për Kuvendin  e 11 Dhjetorit.

Luan Buzhiqi është ngjitur sëbashku  me anëtarët e kryesisë në katin e dytë, duke parë që mediat nuk u lejuan që ti shoqëronin dhe dyert për të shkuar në zyrën e Palokës ishin të mbyllura, zbriti para selisë dhe e ka dhënë nga aty deklaratën.

Por në një reagim për media, Buzhaqi e ka cilësuar si të turpshëm veprimin e Bashës, që iu kyçi derën e shtëpisë demokratëve.

Ai shtoi se Foltorja e Sali Berishës ka ngjallur shpresën.

?Basha kyçi sot shtëpinë tonë, dyert e selisë së PD-së. Dega 4 Tiranë ka qenë përherë aktive, por marrëdhëniet tona me lidershipin kanë qenë të ftohta, megjithëse ne kemi dashur të jemi pranë tyre. Ne nuk jemi pyetur kërrkund, sikur të jemi kukulla. Është fyese që Lulzim Basha nuk na pyet. Nëse Basha nuk pyet anëtarësinë, atëherë pse na duhet ky njeri. Me Bashën vetëm po humbim.

Foltorja e Berishës ka ngjallur shpresë. Duhet bërë rregull, që kryetari që humbet zgjedhjet, duhet që të ikë. Dua të them se lidershipi i PD është bërë qesharak dhe bëjnë deklarata të turpshme. Është fyese deklarata që bën Bardhi. Delegatët jo vetëm që nuk shiten me teke raki, por as nuk shiten, ata janë demokratë të vërtetë në shpirt. Kryetari i degës 4 në Tiranë ka hequr njerëz, gjë që nuk do e bënim ne kurrë. Ata duan përçarja, ndërsa ne duam një PD më të bashkuar?, deklaroi Bozhiqi./CNA.al

Urdhëri i Bashës/ PD kyç dyert për mediat dhe delegatët

Lajmet e fundit nga