LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Urdhëri i Bashës/ PD kyç dyert për mediat dhe delegatët

30 Nëntor 2021, 12:51, Politikë CNA
Urdhëri i Bashës/ PD kyç dyert për mediat dhe

Përfaqësuesit e degës numër 4 të PD në Tiranë, janë penguar sot të hyjnë në zyrën e kreut të Këshillit Kombëtar të PD, Edi Paloka, për të dorëzuar firmat për Kuvendin  e 11 Dhjetorit.

Por, ka qenë e pamundur hyrja në zyrën e Palokës, pasi dyert e katit të dytë janë kyçur që dje.

Luan Buzhiqi është ngjitur sëbashku  me anëtarët e kryesisë në katin e dytë, duke parë që mediat nuk u lejuan që ti shoqëronin dhe dyert për të shkuar në zyrën e Palokës ishin të mbyllura, zbriti para selisë dhe e ka dhënë nga aty deklaratën

Burime për CNA.al bëjnë të ditur se Basha ka urdhëruar të mos lejohen delegatët të shkojnë të dorëzojnë firmat në zyrën e Palokës.

Kjo sepse verifikimi po nxjerr që firmat janë të sakta dhe të  sakta dhe të vërteta

Dhe se tashmë ka rënë gënjeshtra e Lulit, i cili pretendonte se firmat janë manipuluar.

Përfaqësuesit e degës katër shkuan sot për të dorëzuar firmat, por dyer e katit të dytë ishin të mbyllura. Po ashtu nuk janë lejuar as mediat të hyjnë./CNA.al

Lajmet e fundit nga